Nanotechnologie

pro České Budějovice, Prachatice, Český Krumlov a okolí

Cesta do budoucnosti.

Nanotechnologie

Rádi Vám poradíme.


Nanotechnologie je poměrně nový obor, který se zabývá tvorbou a využíváním technologií v měřítku nanometrů, což je přibližně tisícina tloušťky lidského vlasu. Jedná se o zcela revoluční způsob ochrany savých i nesavých materiálů. Používáme produkty pod chráněnou obchodní značkou POLYMEMBRAN, které jsou vyráběny v České republice. Jejich funkčnost prokázalo několik nezávislých studií, mezi nejvýznamnější patří studie z Akademie věd ČR - Ústavu teoretické a aplikované mechaniky, která potvrdila účinnost a vhodnost použití i na památkově chráněné objekty. Všechny produkty se vyznačují vysokou kvalitou, dlouhodobou ochranou odolávající teplotním výkyvům a přizpůsobující se smrštivosti materiálu. Jsou biologicky rozložitelné a zdravotně nezávadné. Aplikace vytvoří polymerní membrány, které dlouhodobě odolávají vodě, olejům, chemikáliím, nečistotám, solím, UV záření, růstu mechů, řas a plísní. U savých materiálů tak voda a nečistoty neproniknou do hlubších struktur materiálu, čímž se výrazně sníží náklady a pracnost při běžné údržbě a několikanásobně se zvýší životnost daného povrchu. Zároveň aplikace povrch neuzavírá a umožňuje mu “dýchat”. Povrch zůstává prodyšný a paropropustný. U nesavých materiálů pak chrání povrch od vody, vodního kamene, špíny a zamlžování. Přidruženou vlastností je ochrana před viry, bakteriemi a plísněmi, které se na takto ošetřeném povrchu nedokáží množit. Studie testující produkty POLYMEMBRAN ze Státního zdravotního ústavu prokázala úbytek bakterií až o 98 % za dobu 24 hodin a to i u velmi nakažlivých nemocí. K samotné aplikaci: - v první řadě provedeme dokonalé vyčištění a odmaštění povrchu před samotným nanesením nano ochrany a to našimi extra účinnými čistícími produkty. Po oplachu a zaschnutí pak samotnou aplikaci hydrofobní nano vrstvy. Ta se provádí buď nástřikem, nátěrem, nebo válečkováním. Polymerizace trvá (dle produktu a okolní teplotě) 12 - 24 hodin. 

Protiskluzná aplikace 
Jedná se o dlouhodobou transparentní ochranu s výrazným protiskluzovým efektem, který přes svojí 
vysokou funkčnost nemění vzhled povrchu. Při aplikaci se v povrchu vytvoří tisíce vroubků z kterých se při mokru vytlačí kapalina a díky vzniklému podtlaku nedojde k uklouznutí. Tato aplikace se díky svému složení stává součástí povrchu a proto se neloupe a ani se neochodí. Na takto upraveném povrchu není nutné měnit způsob údržby. Povrch lze čistit i strojově. Aplikace nevyžaduje žádné stavební úpravy a po neutralizaci je ihned pochozí.
Lze ji použít na většinu dlažeb,keramiku, žulu, břidlici, hladký beton, smaltované povrchy, mozaiky, čedič a jiné minerální povrchy.
Životnost protiskluzové aplikace závisí na odolnosti aplikovaného materiálu. Z praxe víme, že může být 8 i více let.

Uplatnění najde jak v domácnostech - kuchyních, koupelnách, WC, chodbách, vstupních halách, tak i okolo bazénů, v zimních zahradách, garážích, na schodech, chodníčcích apod. 

Aplikace nezpůsobuje degradaci stávajícího povrchu.
Aplikace zajistí preventivní protiskluzovou ochranu s klasifikací R10 a se zařazením do skupiny C
s atestem DIN 51097,ČSN EN 134 51-1,ČNS P CEN/TS 16165,DIN 51130, ČSN 72 5191,EN ISO 10545- 7.

Kontaktní formulář

Zde si můžete objednat úklid, nebo nám poslat Váš dotaz. Děkujeme.

Adresa

Sídlo firmy:
Lužice 3
384 11, Netolice

Pobočka:
Přemyslova 33
370 06 České Budějovice